sobota, czerwca 28, 2008

Triarius the Tiger o kopaniu piłki, nadludziach i prof. Miodku

Dwa nowe bonmoty by Triarius the Tiger:

Pyskowanie na samą ideę demokracji, kiedy jednocześnie się bierze aktywny udział w dzisiejszym życiu politycznym, przypomina mi zachowanie kogoś, kto kopiąc na pastwisku piłkę z mało eleganckimi przeciwnikami, polujących na nogi i nie uznającymi naszych prawidłowo zdobytych bramek, czyni teatralne gesty w stronę publiczności (bardzo nielicznej i składającej zresztą się w większości z parzystokopytnych przeżuwaczy, totalnie wobec wyniku gry obojętnych) i płaczliwym głosem domaga się, by zamiast piłkę wulgarnie kopać, zacząć ją elegancko odbijać paluszkami, najlepiej zaś złożyć się na taką dużą kolorową, plażową.

Co o tyle wydaje mi się zabawne, że skoro się kogoś nie umie zmusić lub przekonać łagodną perswazją, by nie faulował i nie oszukiwał, to tym trudniej może go być zmusić do zmiany jego ulubionej rozrywki na naszą ulubioną rozrywkę. W dodatku taką, w której - jak sami mamy przecież nadzieję - będzie miał znacznie mniejsze szanse na sukces.


* * * * *

Stanowczo brak mi ostatnio prof. Miodka, który jakoś znikł mi z pola widzenia. Bardzo chciałbym go na przykład spytać o to, czy dobrze sobie kombinuję: "Nadludzie" piszemy z dużej, kiedy mamy na myśli nację - z małej zaś, kiedy chodzi nam o religię?

triarius

---------------------------------------------------
Caeterum lewactwo delendum esse censeo.

2 komentarze:

 1. Tygrys,
  pozdrawiam i SzC Boże.
  Może znajdziesz relację nt tego, co "polski" "niezawisły sąd" w Breslau orzekł ostanio dla Prof.Miodka contra reżyser p.Grzegorz BRAUN. By zniszczyć tego ostatniego.
  Za Jego HEROICZNĄ walkę o prawdę o Bolesławie Dyzmie?

  OdpowiedzUsuń
 2. @ nissan

  Pozdrawiam i Szczęść Boże nawzajem. Sądy w III RP to kompletne dno i komuchy wiedzą co robią, karząc nam czcić ich wyroki jakby były dziełem archaniołów, a nie ludzi i to marnych.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń