wtorek, września 09, 2008

Wielka Nie-Sowiecka Encyklopedia Tygrysia cz. 3

Leming, lemingofrenia

Leming to ktoś, kto nie dość się interesuje polityką, by starać się wyrobić sobie w tej sprawie własne, oparte na realiach zdanie, ale wystarczająco, by się na jej temat wypowiadać i przede wszystkim, dawać się podszczuć do politycznych działań macherom posiadającym w rękach media, oraz wylansowanym przez te media tzw. autorytetom. Stan bycia lemingiem nazywamy lemingofrenią.


Test na lemingofrenię

Bycie lemingiem, czyli lemingofrenia, oznacza głębokie zmiany osobowości, przejawiające się także w innych, niż ściśle biorąc polityczny, obszarach. Lemingi reagują całkiem inaczej od normalnych ludzi na niektóre fakty i zjawiska. Na tym fakcie oparte są najużyteczniejsze testy na lemingofrenię. Lemingi uwielbiają mianowicie brać udział w spędach lemingów, a spędy te mogą być zarówno w realu, jak i czysto wirtualne, co im zdaje się nie robić wielkiej różnicy.

Kiedy na przykład leming otrzymuje informację, że gdzieś ma zostać bity rekord Guinessa polegający na ilości ludzi którzy w czymś wezmą udział (zdjęcie "Gdańszczanie tysiąclecia", ściąganie przeglądarki Firefox v.3, taki czy inny "żywy łańcuch") wykazuje oznaki podniecenia i natychmiast czyni kroki, by się w obiecany mu tłum innych lemingów włączyć.

Podczas gdy zdrowy i niedotknięty lemingofrenią osobnik oczywiście - albo odbezpiecza broń (jeśli jest jej szczęśliwym posiadaczem), albo co najmniej krzywi się z pogardą, kolejny raz nie potrafiąc do końca zrozumieć jakimi durniami - i lemingami właśnie! - jest spora część jego współbliźnich, i to (na razie) przeważnie nie w wyniku lobotomii, a niejako dobrowolnie.

Powyższe kryterium pozwala go z niemal stuprocentową skutecznością zakwalifikować jako leminga. Ocenia się jednocześnie, ze około 80-90% lemingów może zostać w tym konkretnym teście przeoczonych - albo ze względu na chwilowe zniechęcenie i/lub przepracowanie, albo ponieważ temat konkretnego spędu lemingów z jakichś osobistych powodów danego osobnika nie ekscytuje.

triarius

---------------------------------------------------
Caeterum lewactwo delendum esse censeo.

10 komentarzy:

 1. Tygrysie, prośbę mam. Mianowicie, czy mógłbyś coś zrobić ze swoim archiwum z S24? Za każdym razem gdy ściągam pliczek to ni cholery nie chce się odpalić - uszkodzony na amen. Próbowałem kilka razy na różne sposoby, więc winnyś chyba Ty :)

  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. @ anonimowy

  Fakt, coś nie tak z tym linkiem. Dzięki za zwrócenie uwagi, będę musiał coś z tym zrobić.

  A na razie tutaj jest link do różnych darmowych (i legalnych, a jakże!) rzeczy do ew. ściągnięcia. W tym ten plik z szalomu.

  http://www.drivehq.com/folder/p1041962/02637836.aspx

  Większość to są dema ebooków, ale i one dość interesujące.

  W ogóle to byłbym wdzięczny za maksymalne rozpowszechnienie tych rzeczy - od Spenglera, po te ebooki. Powody dla których mi na tym zależy są różne, ale istotne.

  Ten angielski ebook o Google AdSense jest pełny i naprawdę (dla pewnej kategorii ludzi) interesuący. Może wkrótce wrzucę tam więcej.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. a z jakich powodów sprzeciwiasz się chemicznej kastracji seksualnych przestępców? Dostrzegasz konotacje z eugeniką?

  Proszę odpowiedzieć. Poza tym napisałem o tym wczoraj tekst.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. ja się na przykład sprzeciwiam z tego tytułu, że wolę mechaniczną, chemiczna to zakładanie, że winna jest ich choroba, a nie oni i cackanie się, którego już pełno jest w prawodawstwie karnym i już daje fatalne efekty :>:>

  inna rzecz, to ustalić procedurę, w której pedofilia nie będzie karana ilekroć pojawi się zarzut i bez dowodów :>

  OdpowiedzUsuń
 5. @ kirker, loyolist

  A to, że lewizna i tuskoidy tego pragną, Łaskawych Panów nie zastanawia?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Tuskoidy... czasem nawet im może zdarzyć się pewien przebłysk.

  A gdzie lewizna tego chce, no gdzie? Oni się właśnie przeciwko temu buntują...

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Loyolist:

  robi się wszywkę z antyandrogenów/antyestrogenów oraz chemosterylantów i jest po krzyku. Koleś dostaje taką dawkę, która praktycznie czyni go eunuchem.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. @ kirker

  A co ma pedofilia wspólnego z ilością męskich hormonów? Że spytam.

  Pedofilem może być równie dobrze kompletny eunuch. Co z tego, że nie będzie umiał np. pieprzyć kutasem? Mało to jest innych sposobów?

  Naprawdę opowiadacie niestworzone historie.

  Przebłysk... Powiedz lepiej, że leberał zawsze w końcu leberała zrozumie i doceni.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. @ kirker

  Lewizna tego nie chce? To SLD już nie jest lewizną? Na własne oczy widziałem trzy dni temu ich konferencję prasową, na której domagali się właśnie tej kastracji.

  I na to dopiero, z tego co kojarzę, zareagował miłościwie nam panujący don Tusio.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. ja bym oberżnął jajca nie z jakichś uzasadnionych pobudek, raczej dla higieny psychosocjologicznej reszty społeczeństwa :>:>

  OdpowiedzUsuń