piątek, listopada 17, 2006

Tego wam o polskich mediach nie mówią

Robione przeze mnie obecnie tłumaczenie tekstu na temat Danii, karykatur Mahometa i islamizmu ukazało mi nieznany mi dotąd sposób pisania. Tamten tekst jest w istocie złożony w dużej mierze z wypowiedzi na internetowym forum, oczywiście inteligentnie skompilowanych i skomentowanych.

Oto moja własna pierwsza malutka próba napisania czegoś podobnego. Naprawdę bardzo malutka, ale chyba interesująca, tym bardziej, że tajemne, rządzące rodzimymi mediami mechanizmy to akurat wyjątkowo aktualna sprawa.

(Będę w tym króciutkim mini-tekściku tak skrupulatny, że podam bezpośrednie linki do wypowiedzi dyskutantów!)

Re: Miś a sprawa polska
Autor: Catbert data: czw, 16/11/2006 - 23:40

Jechałem sobie samochodem a w radio pan opowiadał, jak to anarchiści rozdawali zupę na dworcu - i przyszła mili... znaczy policja i zapytała ich, czy mają odpowiednie dokumenty i pozwolenie na robienie "takich" rzeczy.

Anarchiści powiedzieli, że rząd ich nie pytał, jak kupował F-16, to oni nie będą nikogo pytać, czy mogą rozdawać zupę bezdomnym.

I ją rozdali.
I odpowiedź...
do Catbert ...
Autor: ADAM1 data: pi, 17/11/2006 - 10:11

Oczywiście było to radio Z, lub RMF czy Tok. Takie wiadomości można produkować na kopy byle dokopać rządzącym.Są nie do sprawdzenia. Pracowałem kiedyś w Kurierze Lubelskim, był tam zatrudniony facet którego zadaniem było wymyślanie takich plotek dla zapełnienia przerw między artykułami. Oczywiście tacy dziennikarze są i dzisiaj, tyle że są zatrudniani do innych celów. Przykładem jest w TVN Miecugow z kretyńskim programem Szkło kontaktowe, w którym od początku jest mielona papka antypisowska z udziałem takich "intelektualistów" jak Daukszewicz któremu zepsuł się głos i znalazł źródło dochodów. Najlepsze są niby SMSy widzów wymyślane na potrzeby programu. Ja wysłałem ich kilkadziesiąt ale nigdy ich nie pokazano.

Linki do tych wypowiedzi tutaj:
http://prawica.net/node/5288#comment-110093
http://prawica.net/node/5288#comment-110148

1 komentarz: