środa, grudnia 02, 2015

Nie mogę z tym PiSem! Chyba se gdzieś wmontuję jakiś opornik, albo coś...

Po ponad pięciu latach oglądam rodzime... Czy raczej "lokalne"... Telewizje. No bo inaczej trudno by mi było na bieżąco śledzić, a na TV Trwam tego nie ma. No i muszę powiedzieć tak... Artyzm ze strony tych platfąsów jest godny podziwu i nieco mi wstyd, że PiS tego nie docenia. Tyle energii! Tyle histerii, i z jakim, cholera, autentycznym przekonaniem!

I te obstrukcje! Takie obstrukcje to można, a nawet należałoby, pokazywać studentom medycyny, jako pomoc dydaktyczną. Więcej! Można by to obwozić po świecie, bo nawet w Indiach, gdzie, jak mówią znawcy, "nikt nie słyszał o regularnym wypróżnieniu" (odstąpiłem na chwilę od mojej zwykłej awersji do skatologii, żeby wam to rzec, doceńcie!), takie obstrukcje byłyby wydarzeniem!

Co zaś mówić i innych krajach, choćby i takich niespecjalnie w tej dziedzinie... Wiadomo. (Naprawdę nic nie mam do Paragwaju, nawet zamierzałem tam alternatywnie emigrować, ale fakt faktem, że samo mięso, nawet popijanie yerbą, tak właśnie działa.)

To już by mi wystarczyło, by się rozejrzeć za jakimś fajnym opornikiem do wpięcia sobie w klapę, albo gdzieś, ale jest coś. Albo nawet go wszczepię na stałe. Coś jednak zmusza mnie do pójścia jeszcze dalej - do rozejrzenia się za sporym potencjometrem, żeby go...

Mianowicie to mnie zmusza, że jak Platforma dokonała naprawdę wybitnego naukowego odkrycia - konkretnie POLITYCZNEGO PERPETUM MOBILE - to zamiast dumy, zamiast radości, zamiast poczucia, że możeł orze i Polska gola, Polska gola, taka jest kibiców wola... Co ich spotyka? Niezrozumienie, szykany, kontrdemonstracje... Ech!

Jeśli ktoś kompletnie niezorientowany - np. czyta to tysiąc lat po napisaniu (ale mi się udało z tym przejściem do Historii!), albo, alternatywnie, współczesny ale kretyn, i nie wie na czym to PERPETUM MOBILE polega, no to powiem...

Otóż chodzi o to, Trybunał Konstytucyjny ma prawo się wypowiadać we własnych sprawach i nikomu nic do tego. Mógłby nawet, jak rozumiem, w dowolnej chwili obwołać się (zbiorowym) Cysorzem... Albo nawet Regentem Januszem I... I nikt nic na to nie może.  I to nie tylko będzie DEMOKRACJA jak się patrzy - jeśli się łaskawie obwoła, znaczy - ale nawet coś lepszego: HIPER-DEMOKRACJA, demokracja do n-tej potęgi... (Gdzie n liczbą naturalną.)

Natomiast jakby ktoś miał coś naprzeciw, to będzie gwałt na demokracji, że aż niebiosa się w Brukseli zatrzęsą. Bloody genialne! Tylko że niestety w Tymkraju jak ktoś coś genialnie wymyśli, to zaraz inni skaczą mu do gardła i wciągają z powrotem do tego tam kotła ze smołą. I diabły nie mają całkiem nic do roboty. Co za... Ech, nie mam na to słów!

triarius

P.S. 1 Spełniłem swój obywatelski (!) obowiązek i teraz lecę dalej patrzyć. (Byle tylko im się te obstrukcje za bardzo nie przeciągnęły, w sensie chronologii, bo ja mam dzisiaj trening.) Jeszcze tylko wykrzyknę: Niech żyją Platfąsy i zaprzyjaźnione stacje. (Ta druga też.) Swoją drogą, jeśli w tych stacjach te dwie demonstracje wyglądają ilościowo podobnie, to jak to musi wyglądać w rzeczywistości?

Jednak z drugiej strony - im więcej tych tam brzydkich, moherowych demonstrantów, tym bardziej oni faszyści... Zaczynam mieć już dość tej całej polityki, człek się w tym nigdy nie połapie. Ale zaraz... Może te oporniki na to właśnie pomagają?! Potem to rozgryzę, na razie idę oglądać.

P.S. 2 Dziki kraj! W cywilizowanym byłoby "Kumbaya my Lord, kumbaya!", a potem tru-tu-tu-tu tru-tu-tu-tu tru-tu-tu-tu tru-tu-tu... Na stutysięczny chór dziecięcy w błękitnych kapotkach z dwunastoma gwiazdkami i stosownie ogromną orkiestrę. Wszyscy się trzymają za ręce, pląsając wokół tow. Rzeplińskiego... Mogło być tak pięknie!

2 komentarze:

  1. Jest uciecha! Bez dwóch zdań! Furda tam opornik. ja bym na miejscu wielbicieli samoutwierdzającego się trybunału wkręcił sobie w dupę całą żarówkę co by rozświetlać mroki ciemnogrodu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz, straśnie głupawy ten mój wpisik, ale 1. spątaniczny, a 2. czasem piszę takie, licąc, że jakiś platfąs czy leming się złapie na tytuł i dozna szoku. Z ew. zejściem śmiertelnym w wariancie optymistycznym.

    Pzdrwm

    OdpowiedzUsuń